Günümüzde elektronik ödemenin avantajlarından faydalanmak isteyen pek çok sektör ve firma, kendine ait kartlı bir elektronik ödeme sistemi geliştirme gereksinimi duymaktadır.

Elektronik ödeme sistemleri; paranın merkezi tek bir sistem üzerinden toplanmasını, yönetilmesini, harcanmasını ve dağıtılmasını sağlar. Para güvenliği en önemli konulardan biri olduğundan, profesyoneller tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş bir sisteme sahip olmak kritik önem taşır. Ödeme sistemlerindeki en ufak bir güvenlik açığı, geri dönüşü olmayan maddi kayıplara sebep olabilir.

SetSec Online Kapalı Devre Ödeme Sistemi

Online sözcüğü, ödemenin yapılma şeklini tarif etmektedir. El terminali (çoğu durumda POS cihazı) ödeme sırasında internet bağlantısı kullanarak kartın doğruluğunu Ödeme Sistemimize sorar, bakiye bilgisini alır ve/veya ücretlendirme işlemini yapar. Bu işlem online olarak yapıldığından offline (çevirim dışı) çözümlere kıyasla daha yavaş gerçekleşmektedir.

Bu yöntemin de kendine özgü faydaları bulunmaktadır. Müşterilere bulut (Cloud) kullanıcı hesapları yaratmak ve ortak hesaplar yönetmek (Family Card) online yöntemin en önemli avantajlarındandır; ancak bakiye sorgulamak ve diğer işlemleri online olarak yapmak, güvenlik ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez.

Öncelikle ödeme terminali, kendisinin ve kartın geçerliliğini doğrulamalıdır. Sunucu ile arasındaki iletişim mutlak güvenli olmalıdır. Sistemlerimizde olduğu gibi kullanılan kartların kopyalanamaz, tekil ve tahmin edilemez olması çok önemlidir.

SetSec Offline (Çevirim Dışı) Kapalı Devre Ödeme Sistemi
SetSec olarak iddiamız tamamen güvenli sistemler üretiyor olmak. Kapalı Devre Ödeme Sistemimiz; temaslı / temassız kartlar ve POS cihazları ile çalışan anahtar teslim bir çözüm.

“Offline (Çevirim Dışı)” kullanım ile ifade edilen, ödeme işleminin türüdür. Ödeme sırasında POS cihazının (el terminalinin) internet bağlantısı olması gerekmemektedir. Diğer bir deyiş ile işlem el terminali ile kart arasında gerçekleşir. Paranın miktari kartın içinde güvenli bir şekilde saklanır. Bu yöntem ile ödemeler, yaklaşık 500 milisaniye gibi çok kısa bir süre içinde gerçekleşir.

Bu yöntemin kullanımı, farklı sorunlar üzerine düşünmemizi ve çözümler üretmemizi gerektirdi. Öncelikle ödeme terminali kendisinin ve kartın güvenliğini doğrulamalıdır. Sunucu ile arasındaki iletişim mutlaka güvenli olmalıdır. Sistemlerimizde olduğu gibi kullanılan kartların kopyalanamaz, tekil ve içeriği tahmin edilemez olması çok önemlidir.

SetSec Kapalı Devre Ödeme Sistemleri milyonlarca dolarlık işlem yapmış ve yapmaktadır. Bugüne kadar herhangi bir fraud (illegal kullanım) tespit edilmemiştir. Sistemdeki paranız güvenle saklanmaktadır.

Ödeme ile ilişkili olmayan operasyonlarınız için sistemlerimizin temelini oluşturan Güvenli Kimlik Tanıma çözümümüzü inceleyebilirsiniz.